Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie 1 czerwca organizował Rodzinny Dzień Dziecka w ramach "XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny ph. Małżeństwo - dobre relacje- silna rodzina".

W trakcie festynu nad Jeziorem Ryńskim najmłodsi mogli korzystać z mocy atrakcji takich jak - dmuchańce, konkurs na fraszkę w którym pierwsze 60 osób, które przyniosło wierszyk otrzymywało darmowy bilet na przejście wybranej trasy w Parku Linowym Lemur w Rynie, warsztaty ceramiczne prowadzone przez Panią Grażynę Lachowicz Pracownia Ceramiczna "Ogniem Malowana", kącik modelowania balonów, kącik konstrukcyjny, rodzinne gry i zabawy, wspólne czytanie bajek i konkursy plastyczne a także pokaz wielkich baniek mydlanych i kącik malowania buziek. Zwieńczeniem dnia pełnego atrakcji był koncert młodych ryńskich wokalistek i tancerzy, w trakcie którego wystąpili: wokalistki -  Jagoda Orzechowska, Milena Wiszowata, Monika Goleń, Kasia Nowak oraz zespoły taneczne - Green Team, Bass&Melody, Ryn Girls Squad oraz Ryn Breakers.

Partnerami Rodzinnego Dnia Dziecka byłi: Fundacja PozytywArt, Ekomarina Ryn oraz Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu oddział w Giżycku. Sponsorem był Park Linowy Lemur w Rynie, który za sponsorował 60 darmowych biletów na przejście wybranej trasy.