♥ 14 kwietnia nasze zespoły taneczne - Ladies Gang, Green Team oraz Bass&Melody brały udział w zawodach "Mazurskie Transformacje Taneczne" w Mrągowie.

♥ Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Kruklankach zespół Ryńskie Wrzosy oraz Ludowy Zespół Śpiewaczy Sterławiacy wystąpił w trakcie "Spotkań z mazurską piosenką ludową" 15 kwietnia w Kruklankach.

♥ "Język migowy- trening koncentracji, wyobraźni i pamięci" to temat przewodni spotkania Ryńskiej Akademii Seniora, które odbyło się 20 kwietnia.

♥ Ryńskie Centrum Kultury od 3 lat bierze udział w części artystycznej otwarcia Międzynarodowej Konferencji organizowanej przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Poznaniu oddział w Giżycku, w tym roku 25 kwietnia w Hotelu Europa w Giżycku RCK reprezentował Ludowy Zespół Śpiewaczy Sterławiacy.

♥ Po raz kolejny Ludowy Zespół Śpiewaczy Sterławiacy pojechał do Stawigudy aby wziąć udział w XVI Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych "KURLANTKA 2018".

♥ "Cudze chwalicie, swego nie znacie" to motyw przewodni spotkania Ryńskiej Akademii Seniorów. Seniorzy 17 maja udali się na wycieczkę do Nakomiad gdzie mogli poznać historię pałacu i proces tworzenia kafli piecowych w funkcjonującej tam manufakturze następnie pojechali do Owczarni gdzie zwiedzili muzeum.

♥  BBoy Tomek "Chorzel" Chorzelewski 20 maja brał udział w Mistrzostwach Świata Młodzieży "Breaking for Gold WDSF" w Kawasaki w Japonii będących jednocześnie eliminacjami do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires 2018! Tomek zmierzył się z 59 tancerzami z całego świata, dostał się do grupy najlepszej 32 tancerzy świata :)

♥ 25 maja zespoły taneczne: Bass&Melody, Green Team, Ladies Gang oraz RynBreakers wezmą udział w II Międzygminnym Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Pisza.

♥ Festiwal Miast Cittaslow co roku odbywa się w innym mieście. W tym roku 26 maja reprezentanci Rynu - Zespół Ryńskie Wrzosy oraz Ludowy Zespół Śpiewaczy Sterławiacy wystąpią w Lidzbarku Welskim.

♥ Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, w tym roku na Festynie Rodzinnym spotkamy się 2 czerwca! Na wszystkich gości przygotowaliśmy moc atrakcji! Do zobaczenia 2 czerwca! :)

♥ 19 maja o godz. 15:15 odbyło się otwarcie wystawy Ryńskiej Grupy Plastycznej.

♥ Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na kolejne spotkanie 22 maja o godz. 11:00, obejrzymy film "W pionie".

♥ 1 czerwca odbędzie się spotkanie integracyjne Ryńskiej Akademii Seniorów z Kołem Gospodyń Wiejskich z Postrzanowa.