♥  Członkowie Dyskusyjnego Klubu Filmowego spotkali się 5 i 12 czerwca o godz. 13:00, oglądaliśmy filmy "W pionie" i  "Mina".

♥ 1 czerwca odbył się spacer po Rynie z przewodnikiem Koła Gospodyń Wiejskich z Postrzanowa.

♥ 12 i 13 czerwca nasze muzeum odwiedziły klasa VI i VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie w ramach lekcji muzealnych.

♥ 21 czerwca w ramach Ryńskiej Akademii Seniorów odbyły się zajęcia rękodzielnicze, które poprowadziła pani Elżbieta Matysiak.

♥ W Galerii "Z Latarnią" od 22 czerwca można oglądać wystawę "Mazurskie klimaty w obiektywie ryńskich artystów".

♥ 24 czerwca Ludowy Zespół Śpiewaczy Sterławiacy po raz kolejny gościł w Jezioranach aby wziąć udział w XXXIV Wojewódzkim Przeglądzie Kapel i Zespołów, zespół otrzymał Nagrodę Burmistrza Jezioran w wysokości 1 tysiąca zł.

♥ Ludowy Zespół Śpiewaczy Sterławiacy 2 lipca wziął udział w Przeglądzie Zespołów Ludowych "Festiwalu Kultur" w Olsztynie gdzie zajął I miejsce i otrzymał nagrodę w wysokości 700zł.

♥ "Zdzisław Beksiński - grafika komputerowa" to wystawa, którą można oglądać w Galerii "Z Latarnią" od 19.07. do 07.09. Uroczystym wernisażem otworzyliśmy cykl imprez z okazji "Dni Rynu".

♥ W piątek 20 lipca specjalnie z okazji "Dni Rynu" w sali widowiskowej RCK dwukrotnie wystąpił Kabaret "Czwarta Fala", twórcy hitu "Wieśka Tico". Przedstawiony przez kabaret program "Made in Poland" podbił serca widowni.

Sobotnie obchody "Dni Rynu" zainaugurowały V Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Ryńskiego Centrum Kultury.

♥ 20 lipca na Targowisku Miejskim w trakcie Regionalnego Jarmarku Kulinarnego mogliśmy smakować niesamowitych tradycyjnych potraw.

♥  Sobotnie popołudnie nad Jeziorem Ryńskim było bardzo emocjonujące i pełne rozmaitych atrakcji tj.: pokaz ratownictwa drogowego, eko happening plastyczny, "Ekologiczny labirynt" czyli turniej sprawnościowy dla dzieci a także zawody "Strongman" o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ryn.

♥ Zwieńczeniem sobotnich wydarzeń był wieczorny koncert w trakcie którego wystąpili: młodzi ryńscy artyści, zespół "Tacy Sami - Lady Pank Show" oraz gwiazda wieczoru zespół Golden Life.

♥ Ostatni dzień obchodów święta Rynu to dzień otwarty Muzeum i Galerii "Z latarnią", które w tym dniu odwiedziło ponad 200 osób. O godz. 12 w sali widowiskowej specjalnie dla najmłodszych widzów wystawiony został spektakl "Stoliczku nakryj się". Już o godz. 17 miłośnicy teatru mogli zobaczyć monodram "Uwiedziona" w wykonaniu Marka Sitarskiego aktora Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

♥ 28 lipca(sobota) w sali widowiskowej RCK zabrzmiały piosenki Anny Jantar w wykonaniu Anny Żebrowskiej. W tym przypadku nie tylko imię jest identyczne...przede wszystkim głos! Owacjami na stojąco zakończył się koncert "Letnie nastroje".

♥ Letni wieczór przepełniony balladami i romansami rosyjskimi...za wschodnią granicę muzycznie przeniosła nas Julia Vikman 4 sierpnia.

♥ Już po raz 4 Targowisko Miejskie w Rynie zamieniło się w Pchli Targ, gdzie można było kupić, oddać, zamienić lub sprzedać wszystko czego dusza zapragnie. 12 sierpnia zakupom umilał czas kameralny koncert akordeonowy. Rozstrzygnięty został również konkurs "Gdzie to jest".

Ryńskie Smalcowanie z Ogórczeniem czyli festyn kulinarny w trakcie którego króluje ogórek i smalec. 18 sierpnia odbyły się Mistrzostwa Polski w Rzucie Ogórkiem Parami, do którego zawodnicy przygotowywali się cały rok. Nie zabrakło konkursu na najlepszy smalec i ogórki kiszone oraz degustacji zupy ogórkowej.

♥ W tym roku w Sterławkach Wielkich 2 września obchodziliśmy święto plonów czyli Dożynki Gminne.